Hayatını Kaybeden Yılmaz Atadeniz’in Kızı Zafer Algöz’ün Paylaşımına Tepki Gösterdi

13 Aralık günü hayatını kaybeden usta yönetmen Yılmaz Atadeniz’in vefat haberini Twitter üzerinden paylaşan Zafer Algöz’e tepki geldi. Yılmaz Atadeniz’in kızı Işık Atadeniz açıklama yaptı.

Kaynak: https://www.birsenaltuntas.com

Yeşilçam’ın önemli filmlerine yönetmenlik yapmış olan yönetmen senarist Yılmaz Atadeniz 91 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Atadeniz, birçok usta oyuncunun rol aldığı 100’den fazla filmin yönetmenliğini ve 33 filmin de senaristliğini yapmıştır.

‘Çirkin Kral’ filmi ile ünlenen usta yönetmen kariyeri boyunca birçok ödül aldı.

Atadeniz, Bebek Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı’nda defnedildi. Vefat haberini Twitter üzerinden paylaşan Zafer Algöz’e Atadeniz’in akrabalarından tepki geldi.

Zafer Algöz, Twitter hesabında “Yeşilçamın enteresan filmlere imza atan yönetmeni #yılmazatadeniz ağabeyimizi kaybettik. Allah rahmet eylesin.?” yazarak paylaştı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine gör; Atadeniz’in kızı Işık Atadeniz babasının filmleri için Algöz’ün ‘enteresan’ sözünü kullanmasından rahatsız oldu.

Işık Atadeniz, Algöz’ü kınadığını söyleyerek tiyatral altyapısına rağmen talihsiz ve cahilce bir açıklama yaptığını düşündüğünü söyledi.

‘Bu sözlerini tiyatro altyapılı ve vizyonlu bir sanatçıya yakıştıramadığım gibi son derece talihsiz ve cahilce bir açıklama yapmış. Çok üzücü, kendilerini kınıyorum. Yılmaz Atadeniz gibi sinemaya değerli eserler üretmiş, senelerce emek vermiş bir yönetmene bu yakıştırmayı yapmamalıydı.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir